Carrocel Relari Dining Chair. Custom Made by Carrocel this Sleek Chair has an Italian Modernism with a Fine Cut Elegant Detailed Design. Price listed is for COM, fabric material not included.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood, Fabric |
| Height: | 35.5 in. (90.17 cm) |
| Width: | 24 in. (60.96 cm) |
| Depth: | 25 in. (63.5 cm) |
| Seat Height: | 19" |
| Condition: | New |
| Customizable: | Fabric and Finish |
| Style: | Modern, Contemporary |
| Other: | 2.5 Yards per chair |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy


















